Witold Stępień - główny zawiadowca Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej |
Na stronie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znalazłem oto taki wpis:
Od 13 grudnia 2015 r. wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów 2015/2016, wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać do 10 marca 2015 r. (włącznie) swoje propozycje zmian w rozkładach jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: korekt tras pociągów, terminów kursowania itp. Z uwagi na powszechny dostęp do internetu i możliwości technologiczne, zachęcamy do przesyłania zgłoszeń przy pomocy załączonego formularza. Wypełniony formularz należy przesłać w wersji .doc lub .pdf na adres e-mail :rozklad@lka.lodzkie.pl
Jednocześnie informujemy, iż nie będą rozpatrywane wnioski:
- niekompletne, anonimowe;
- ogólne nie wskazujące konkretnego postulatu;
- dotyczące połączeń innych przewoźników;
- zawierające uwagi o stanie linii i dworców (adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.:
PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości); - dotyczące relacji połączeń dalekobieżnych (organizatorem tych połączeń jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)
Należy jednak pamiętać, iż przyszły kształt oferty przewozowej, którą będzie realizować Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzależniony jest od wielkości środków finansowych będących w dyspozycji Organizatora przewozów tj. Województwa Łódzkiego, naszych zasobów taborowych i personalnych, dostępności infrastruktury kolejowej oraz jej stanu technicznego.
Informujemy jednocześnie, że z uwagi na procedury związane z przygotowaniem rozkładu jazdy czas oczekiwania na odpowiedź może przekraczać zwyczajowy, miesięczny termin. Zapewniamy jednak, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a odpowiedź na nie zostanie przesłana do Państwa drogą elektroniczną na wskazane w formularzu adresy e -mail.
WAŻNE - jeżeli, jesteś zadowolony z obecnych połączeń napisz do nas, nie chcemy zmieniać tego co już jest dobre.
Niby bardzo fajnie. Przewoźnik łaskawie pyta kiedy, gdzie i jak Nas przewozić! Co prawda z prawie rocznym wyprzedzeniem, ale cóż - to My powinniśmy wiedzieć, gdzie i o której będziemy wyjeżdżać.
Bardzo interesujące są również pytania o korektę tras pociągów (czyżby można zażyczyć sobie przejazd przez np. Zamkową w Pabianicach, czy Piotrkowską w Łodzi).
Całości jednak dopełnia fragment o tym, że nasze sugestie można będzie włożyć w buty, bo wszystko zależy od wielkości środków finansowych Województwa Łódzkiego - organizatora przewozów.
Absurdalność takich konsultacji widać gołym okiem, jednak urzędnicy za jakiś czas stwierdzą, że przecież nas grzecznie pytali. No i przez 9 miesięcy będą mieli zajęcie przy przestawianiu pociągów z godziny na godzinę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz