czwartek, 4 grudnia 2014

W starostwie po staremu (prawie)


1 grudnia 2014 r. odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Powiatu Pabianickiego V kadencji. Otworzył ją najstarszy radny Andrzej Kurzawski. Elżbieta Jaworska – z Powiatowej Komisji Wyborczej wręczyła wszystkim radnym zaświadczenia o wyborze. Następnie odbyło się zaprzysiężenie radnych.
Podczas pierwszej sesji rady powiatu radni wybrali nowe władze powiatu pabianickiego.
Pierwszą podjętą w tej kadencji uchwałą była uchwała o wyborze Przewodniczącego Rady Powiatu. Zgłoszono dwóch kandydatów.

W imieniu Bloku Samorządowego Razem oraz Platformy Obywatelskiej radny Robert Jakubowski rekomendował Floriana Wlaźlaka. Natomiast w imieniu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Grącki zgłosił Włodzimierza Stanka.
W głosowaniu tajnym zwyciężył Florian Wlaźlak, który był przewodniczącym także w poprzedniej kadencji. Radny Bloku Samorządowego Razem otrzymał 13 głosów od 23 radnych.
Na wiceprzewodniczącego Krzysztof Habura z Platformy Obywatelskiej zaproponował Arkadiusza Jaksę natomiast Piotr Ambroziak z Prawa i Sprawiedliwości zaproponował Waldemara Flajszera.
Decyzją rady głosowano za przyjęciem lub odrzuceniem obu. Jednogłośnie 23 głosami “za” zatwierdzono obu kandydatów.
Następnie radni przystąpili do wyboru Starosty .Powiatu Pabianickiego.
Nowo wybrany wiceprzewodniczący zaproponował dotychczasowego Starostę – Krzysztofa Haburę natomiast Marek Błoch z z Prawa i Sprawiedliwości głosił kandydaturę Macieja Łuczaka również z z Prawa i Sprawiedliwości.
13 głosami “za” Starostą został Krzysztof Habura z Patformy Obywatelskiej.
Jest to jego trzecia kadencja na tym stanowisku.
Nowym wicestarostą został Robert Jakubowski , członkami Zarządu Powiatu Pabianickiego zostali: Irena Grenda, Gabriela Wenne-Błażyńska i Adam Krasiński, którzy byli w zarządzie także w poprzedniej kadencji.
Za zatwierdzeniem tych kandydatów było 13 radnych , bez głosów sprzeciwu i wstrzymujących się.
Wśród gości na inauguracyjnej sesji można było zobaczyć Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata i Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz