poniedziałek, 2 listopada 2015

KWESTA 2015 - Rekordu nie było, ale mamy 3 wynik w historii zbiórek !!! 22704,45 zł !!

9. kwesta na odnowę zabytków pabianickich cmentarzy, zorganizowana przez Stowarzyszenie Zjednoczenie Pabianickie.
Nie udało się pobić dotychczasowego rekordowego wyniku z ub. 2014 r. kiedy to zebrano 26.471,45 zł, ale tegoroczny wynik jest trzecim w historii zbiórek - to 22704,45 zł
To wciąż nieoficjalny wynik – musi on zostać potwierdzony przez bank po powtórnym przeliczeniu pieniędzy.
Do puli cmentarnej zbiórki doliczone będą również kwoty z ewentualnych przelewów na konto stowarzyszenia.
Kwestowali przedstawiciele różnych środowisk. Oprócz członków Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie wolontariuszami byli samorządowcy z miasta i powiatu, dziennikarze pabianickich mediów, lekarze i pielęgniarki, rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych, krwiodawcy, członkowie PCK, PTTK, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, harcerze, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i po raz pierwszy 10 osobowa grupa uczniów I LO. Kwestujący (tak jak co roku począwszy od pierwszej kwesty w 2007 r.) rozdawali specjalnie przygotowane foldery ( 6 tysięcy) wydrukowanych nieodpłatnie przez wspomagającą stowarzyszenie Oficynę Drukarską Paweł Winiarski.
„Kwestowe ciekawostki”. Najwięcej nominałów jakie trafiały do puszek to monety 2 zł – było ich 1700 (w ub. roku - 2041 szt), wśród banknotów dominowały 10-złotówki – 679 szt – (ponad 100 więcej było w roku 2014)
Można powiedzieć że coraz mniej jest tzw. złotego bilonu 1-, 2- i 5-groszówek.
Jak mnie pamięć nie myli, a nie myli na pewno Emotikon smile po raz pierwszy w historii kwesty do puszki trafił banknot 200-złotowy – brama przy ulicy Wierzbowej.
Najwięcej pieniędzy pabianiczanie wrzucali do puszek wolontariuszy kwestujących przy 2 bramach prowadzących na cmentarz katolicki od ul Kilińskiego oraz na cmentarz ewangelicki.
Z FB Krzysztofa Hile

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz