czwartek, 27 marca 2014

Pod kołami tramwaju 41 zginął mężczyzna!

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek po godz. 8 na ul. Pabianickiej w Łodzi. Pod kołami tramwaju linii 41 zginął mężczyzna. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób dostał się pod pojazd. Na Pabianickiej tworzą się ogromne korki.
(© Łukasz Kasprzak)Wypadek miał miejsce na przystanku przed skrzyżowaniem ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II. Około godz. 8.10 zatrzymał się na nim tramwaj MPK linii 41, jadący w kierunku Pabianic. W tym momencie między pierwszy a drugi wagon tramwaju dostał się jeden z pasażerów stojących na przystanku. 

Gdy tramwaj ruszył, mężczyzna wpadł pod koła drugiego wagonu. Na miejsce wysłano siedem zastępów straży pożarnej i ściągnięto specjalistyczny sprzęt, żeby podnieść pojazd, jednak było już za późno.
Mężczyzna zginął na miejscu. Tramwaj prowadziła 36-letnia motornicza, z 5-letnim stażem pracy w MPK. Była trzeźwa. 

Okoliczności tragicznego zdarzenia będą ustalać policjanci pod nadzorem prokuratury. Policja apeluje do świadków wypadku o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Żeromskiego 88; telefon: 42 665 25 47. 
Z powodu wypadku wstrzymany został ruch na ul. Pabianickiej. Tworzą się tam wielkie korki, kierowcy stoją też na al. Włókniarzy i Jana Pawła II oraz w okolicach ronda Lotników Lwowskich. Wstrzymany został ponadto ruch tramwajów linii 11, 15A i 41, MPK uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. 
Tekst: Dziennik Łódzki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz