wtorek, 1 kwietnia 2014

Co zrobić, by młodzież była aktywna?

Oni będą się angażować!
W czwartek 27 marca odbyła się debata na temat „Młodzi aktywni? Co zrobić aby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”.
Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach przy ul. Partyzanckiej 31. Zostało ono zorganizowane w ramach przygotowań do XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W debacie wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Pabianicki – Krzysztof Habura, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, wiceprzewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Pabianicach – Arkadiusz Jaksa, członek Rady Politycznej oraz Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Ciebiada, radny Rady Miejskiej w Pabianicach oraz nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach – Dariusz Wypych, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach – Alicja Bujacz, nauczyciele pabianickich szkół średnich, przedstawiciele Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, harcerze, wolontariusze oraz uczniowie szkół średnich.
Pabianicka debata została zorganizowana przez uczennice I LO – Natalię Janusz oraz Aleksandrę Pędziwiatr z klasy I f. Pracowały one pod czujnym okiem nauczycielki historii Magdaleny Klewin.
W debacie wzięło udział ok. 30 osób. Była pierwszym tego typu przedsięwzięciem na terenie Pabianic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz