piątek, 4 kwietnia 2014

Renata Uznańska-Bartoszek wyjaśnia

Szanowni Państwo

Moja opinia na temat kosztów budowy pomnika im. Lecha Kaczyńskiego mieści się w granicach wolności słowa i debaty publicznej.
W trakcie mojej pomocy w zbieraniu podpisów wiele mieszkańców miasta wyraziło pogląd, iż nie wierzą, że twórcy idei pomnika wybudują go wyłącznie z prywatnych środków. Mając na uwadze, że koszt budowy np. Pomnika Jana Pawła II w Suwałkach wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł ponad 1 milion złotych, słynna fontanna w Łodzi – 5 milionów więc informacja, że koszt budowy pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie wynosił tylko 150 tysięcy uważam za nierzetelną. Istotną sprawą jest również utrzymanie pomnika oraz skweru w czystości, które na pewno będą finansowane ze środków publicznych. Reasumując, pomysł budowy pomnika nie jest w oderwaniu od wydatkowania pieniędzy publicznych.

To czy ten pomnik będzie kosztował 150 tysięcy , czy może 4 miliony tego nie wiadomo -sugerowana kwota 150 tys. zł o której mówi Pan Poseł PiS Marcin Mastalerek nie jest podana w Uchwale nr LXXX/1694/14 z dnia 12 lutego 2014 Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Prowokacja środowiska PiS w mojej ocenie jest jedynie mierną próbą zwrócenia uwagi medialnej na siebie, całkowicie zasłaniając ideę współżycia w społeczeństwie obywatelskim oraz brak konkretnego panaceum PiS na najważniejsze problemy miasta Łodzi – a wciąganie w spory łódzkich środowisk politycznych pabianickiej radnej miasta uważam za bezcelowe i niezrozumiałe.
Jest to inicjatywa obywatelska i tak naprawdę nie jest ważne czy ten pomnik będzie kosztował 150 tysięcy zł, 4 miliony, czy 1 grosz, chodzi po prostu o to żeby go nie było. Uważam, że Lech Kaczyński nic nie zrobił dla Łodzi, jest wielu innych wybitnych łodzian którym można stawiać pomniki, oraz wiele osób potrzebujących na rzecz których można przeznaczyć pieniądze zarówno z miasta jak i ze zbiórek publicznych.

Z poważaniem

Renata Uznańska-Bartoszek
dopisek Pabianice-net: Pabianicka radna prosiła mnie o zmianę tekstu z Facebooka na ten powyżej, co niniejszym czynię.

Z ostatniej chwili (Dziennik Łódzki):
Ciekawe, za czyje pieniądze ustawiono tablicę?
Na skwerze przy Placu Komuny Paryskiej, gdzie ma stanąć pomnik zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w piątek ustawiono tablicę z nową nazwą: skwer im. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz